Neslihan COMEZ

Neslihan COMEZ Tüm Yorumlar

Londra’ya 2016 yazında staj amaçlı geldim.

 

İnternetten www.bizimlondra.com adresiyle karşılaştım ve başka yer aramama gerek kalmadı.. Hem içerik olsun hem de kişiye özel rehberlik hizmeti ve diğer hizmetler hepsi mevcuttu. 

 

Stajıma başlamadan önce Londra şehrini hiç tanımıyordum. İlk 10 günümü ailemle birlikte geçirecektim sonra şehirde yaşamaya başlayacaktım. Bu süreçte Bizimlondra ile Londra’yı tanıma fırsatımız oldu. Bana her ince detayını anlattı. İşten eve nasıl gideceğimi uygulamalı olarak öğretti. Daha önce metro kullanmamamıza rağmen sayesinde öğrendim. Sonra hiç zorluk çekmeden istediğim yere gitmeye başladım.. Kişiye özel rehberlik için başka adres aramaya gerek yok tek adres Bizimlondra.. Nedeni şöyle ki ;

Havalimanı  karşılama esnasında bizi en lüks aracıyla ağırladı. Türkiye’deki konforumuzdan eksiklik duymadık.  Kalacağımız yere kadar götürüldük.

Ertesi günü evimizin önünden bizi aldılar. Ve o gün evimize kadar götürdüler.

 

   

 

Gezi rehberliğinde gezilen yerlerin sanat kültür tarih vb. hakkında en önemli noktalarını akılda kalacak şekilde en yalın ve net şekilde anlatması en önemli noktaydı.  Bize bu konuda çok şey kattı.

Hafta sonu  Oxford Şehrini ve Üniversitesini görme şansımız oldu.  Her şey çok güzeldi nasıl geçtiğini anlamadık..

 

Ek olarak önemli bir nokta da diğer rehberler  gibi insanı bir oraya bir buraya gidip programı hemen  bitirmiyordu... Doya doya, sindire sindire bir gezi gerçekleştirdik.  Bizim için bu önemli bir özellikti..

 

     

 

Her şey ile özel olarak ilgilendi.  Şehirde yaşamaya başlamadan önce tüm eksiklerimi giderdik neyi nerede bulabileceğim vb. detaylı olarak bilgilendirdi. Bulmak istediğimiz alışverişlerimizi anında belirleyip o yere götürdü.  Birebir tercümanlık yaptı bu bakımdan hiç dil sıkıntısı çekmedik.  Ailecek Londra’da kullanılan yerli dili de öğretti.  Sanki aileden bir gibiydi.   Rehberimiz çok sevecen ve çok güler yüzlü  çok ta profesyonel.  Yanındayken zaman nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Hafta sonu akşamları geç saatlere kadar gezdik. Sanki Türkiye’deymişiz hissi versin diye bizi en iyi Türk restoranlarına götürdü.

 

Rehberlik sonrası iletişimimiz hiç kopmadı ailecek. Londra’da babamların aklı bende kalmasın diye hatta ara ara her şey yolunda mı diye ailecek iletişime geçiyoruz.  Bu yüzden çok minnettarım.

 

Bu hizmeti en iyi en profesyonel ve en samimi  şekilde bize sunduğu için Bizimlondraya gerçekten çok teşekkür ediyoruz.. İngiltere’ye gelecek olan herkese tek bir adres öneriyorum.

 

Sevgi ve Saygılarımla

Neslihan Çömez

WhatsApp'tan Yaz