Cambridge Şehir Turu

Cambridge Şehir Turu

Cambridge 2000 yıllık bir geçmişi olan ve aslında Roma'nın bir askeri ileri karakolu olarak kurulmuştur. Ayrıca Cambridge tarihi 13. yüzyıla kadar uzanan üniversiteleri ile tüm dünyada mükemmel bir eğitim merkezi olarak ün yapmıştır. Cambridge dünyanın en prestijli üniversitelerine sahip kültürel ve tarihi bir şehirdir. Güzel mimarileri ile etkileyici kolej binaları, şehrin dar ve renkli sokaklarında uzanmaktadır.

 

 

Cambridge kendi adındaki üniversitesi ile dünyaca üne sahiptir. Bu üniversite inanılmaz güzellikteki mimarisi, uzun tarihi, genç ve parlak beyinlerin sayesinde şehre gerçek kimliğini ve prestiji kazandırır. İngiltere'nin en eski üniversitesi olan Oxford'ta yaşanan anlaşmazlık sonucu, Oxford'daki bazı öğrencilerin Cambridge'e geçerek kurdukları bir okul olan Cambridge Üniversitesi ile Oxford Üniversitesi arasında yıllardır süren bir çekişme vardır. Cambridge'e üniversiteyi görmek için gelen herkes tek bir üniversite binası beklerken fakülteler, bölümler ve 31 tane birbirinden ayrı kolejle karşılaşır. Kolejler ve üniversite birbirinden ayrı olmasına rağmen geniş bir bütünün parçalarıdır ve etkin öğretim kurumlarıdır.

 

 

Cambridge yalnızca bir üniversite şehri değil ayrıca bozulmamış geniş ve kırsal bir alandır. Bu alanda insanı derinden etkileyen görkemli bir manzara vardır. Şüphesiz ki Cambridge'de yaşamak, çalışmak ve eğitim almak için çok uygun bir yerdir. Büyük şehri havasında küçük bir yer olan Cambridge, yabacı öğrenciler için pek yadırganacak bir özellik taşımaz. Birçok kolaylık gösteren, bir sürü aktiviteler sunan, canlı bir atmosfere sahip olan ve tarihiyle yıkanmış olan Cambridge, öğrencilerin eğitim almak istediği yerlerin başında gelmektedir. Nüfusunun çoğunluğunu öğrenciler oluşturmaktadır ve her yıl üç buçuk milyondan fazla ziyaretçi, genellikle İngilizce eğitim almak için yabancı öğrenciler, Cambridge'i ziyaret etmektedir.

 

Şehir; tiyatrolar, modern restoranlar, sinemalar, modern alış veriş merkezleri ve her türden müzikli eğlenceler gibi tüm sosyal ve kültürel olanakları sunmaktadır. 

Adim Adim Cambridge Turu

"Adim adim Cambridge" turu sabah saat 10:00 civarinda rehberinizle otelde ya da kararlastirilan bir noktada bulusarak baslayacaktir. Yaklasik 1 saatlik bir tren seyahatinden sonra Cambridge tren istasyonuna ulasilacaktir. Trenden indikten sonra 10 dakikalik bir yurume sonunda sehir merkezine varilacaktir. Kahve molasinin ardindan sehir turuna baslanacaktir.

 

 

"Adim adim Cambridge" turu sirasinda gezilip gorulecek terlerden bazilarini soyle siralayabiliriz.

 

  • King's College 
  • Trinity College
  • Great St. Mary's Church
  • Grosshopper Clock
  • Mathematical Bridge
  • Fitzwilliam Muzesi
  • Kettle's Yard
  • Cambridge University Botanic Garden
  • River Cam'da Punting

 

 

TUR FIYATI

"Adim adim Cambridge" Rehberlik hizmeti bedeli gunluk 120 pound'tur. Bu ucret gunluk olup kisi basi degildir. ister 1 kisi olsun ister 4 kisi fiyatimiz aynidir. 5 veya daha fazla kisi icin kisi basi rehberlik hizmeti bedeli £25 pound talep etmekteyiz.

Ücretimiz sadece hizmet bedeli olup tura katilan misafirlerimizin yeme icme, Cambridge tren ucretleri, alisveris ve muze girisleri gibi kisisel harcamalari dahil degildir.
Tren ile Cambridge'e gidis
"Adim adim Cambridge" turu sabah saat 10:00 civarinda rehberinizle otelde ya da kararlastirilan bir noktada bulusarak baslayacaktir. Yaklasik 1 saatlik bir tren seyahatinden sonra Cambridge tren istasyonuna ulasilacaktir. Trenden indikten sonra 15 dakikalik bir yurume sonunda sehir merkezine varilacak ve kahve molasinin ardindan sehir turuna baslanacaktir.
**********************
Gidis donus tren ucreti
yetiskinler icin 
25 pound
15 yasindan kucuk cocuklar icin 
15 pound
Tren ucretleri hizmet bedeline dahil degildir.
Ozel arac ile gitmek isterseniz lutfen bizimle temasa geciniz.
***********************
"Adim adim Cambridge" turu KISIYE OZEL bir tur olup, turumuz sirasinda misafirlerimizin istek ve arzulari dogrultusunda duzenlemeler yapilacaktir. Bu turun amaci hem dunyanin en unlu universitelerinden biri olan Cambridge Universitesi'ni ve sehrini tanitmak hem de guzel ve eglenceli zaman gecirtebilmektir.  
WhatsApp'tan Yaz