STRATFORD UPON AVON ve TARIHI INGILIZ KOYLERI TURU

Turk soforlu Mercedes Vito arac ile yapilacak olan bu gunubirlik tur sirasinda hem Stratford Upon avon (Wiliam Shakespeare'in kasabasi ile 3 tane tarihi ingiliz koyunu gezip gorme sansi bulabileceksiniz.

 Detaylari asagida bulabilirsiniz!

STRATFORD UPON AVON

Ingiliz edebiyatinin en unlu sair ve yazari William Shakespeare'in dogup buyudugu Stratford Upon Avon bir ortacag kasabasidir. Ingiltere'ye gelen turistlerin en cok gormek istedikleri ve ziyaret ettikleri yerlerden biridir.

Stratford Upon Avon'a yapacaginiz tur sirasinda hem William Shakespeare'in evini hem de karisi Anna Hataway ile iliskilerinin basladigi unlu Cottage (koy evini) gorme sansiniz olacaktir.  

  

     

 

TARIHI INGILIZ KOYLERI

Cotswold, İngiltere’nin orta kısmında yer alan bir tarihi köyler bölgesidir. Masalimsi sokaklar, yuzlerce yıllık taş evler, yaşlı ve sevimli köy ahalisi, şirin ve çiçekli pencereler, küçük ırmaklar, o ırmaklara kurulmuş taş köprüler hepsi gerçeklik hissini kaybettiren masal sahnesi gibi yerlerdir.

  

Aslında İngiltere’nin genelinde bu tip evler, köyler çok yaygın ancak Cotswold’un ünlenmesinin en büyük sebebi evlerin eskiliği, neredeyse 700, 800 hatta 1000 yıllık yerleşim yerlerinin olmasıdir. Evlerin yapımında kullanılan taşlar tarih öncesi çağlardan kalma bal rengi bir bol minarelli, fosilli bir kaya türüdur. Bu bal rengi taş güneşte iyice altın rengine çaldığından altın renkli Cotswold evleri diyorlar. Kimi köyde daha açık kimisinde daha koyu tonları var ama hep bir bütünlük içinde aynı malzemeyle inşa edilmiş çok doğal ve fıtri duruyorlar. Yeni kısımlar da eklenmiş zamanla ama eskiyle ahengini koruyacak şekilde tasarlanmıştir.

1. BIBURY VILLAGE

   

2. BURTON ON THE WATER VILLAGE

     

3. BURFORD VILLAGE
 
         
 
STRATFORD UPON AVON VE TARIHI INGILIZ KOYLERI TUR UCRETI 
 (Stratford upon avon, Burton on the water, BIBURY ve Burford)
 
Turk soförlü araç ile tur fiyati 
 

495 pound

 

* Fiyatimiz arac icindir. Kisi basi degildir.
* TUR SURESI 11-12 SAATTIR.
* Aracimiz maksimum 8 kisiliktir.
* Sofor arkadaslarimiz Turk olup, araclarimiz son model araclardir.
(Mercedes Vito - Viano)
 
 
WhatsApp'tan Yaz