Kemal Arda

Kemal Arda Tüm Yorumlar

Eşim ve 2 kızımla birlikte planladığımız Londra seyahati öncesi internette araştırma yaparken Bizimlondra'yı buldum. Turizm sektörünün içinden ve kalabalık grup turlarını tercih etmeyen biri olarak Bizimlondra'nin hazırlamış olduğu 3 günlük Adım Adım Londra programının bizim için çok uygun olduğuna karar verip e-mail yoluyla kendisi ile kontağa geçtim. Tüm sorularımı hızlı bir şekilde yanıtladı ve planladığımız gibi bizi almak üzere otelimize geldi.

 

 

Mustafa Bey ile birlikte 3 gün boyunca şehri orda yaşayan bir arkadaşımızla berabermiş gibi çok rahat ve keyif alarak gezdik. Londra’nın tüm popüler simgelerini gezdirdiği gibi, hiç üşenmeden bazı küçük ara sokaklarda kalmış güzelliklerini de görmemizi sağladı. Kendimiz gezmeyi denesek oraları kesinlikle bulamazdık.

 

 

Programın en iyi tarafı esnekliği. Nerde ne kadar zaman geçirmek istediğinize siz karar veriyorsunuz ve Mustafa Bey geri kalan programı buna göre revize ediyor.

 

 

Önceden turist rehberliği yapmış biri olarak, Mustafa Bey’in anlatımının ve bilgi düzeyinin de gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Gezip gördüğümüz yerlerle ilgili bize aktardığı bilgiler dışında, güncel konularla ilgili de kendisi ile yaptığımız sohbetlerden keyif aldık.

 

Programı hazırlarken çocuklu aileleri de göz önünde bulundurarak planlamış, bu sayede kızlarımız da çok eğlendiler.

 

 

Özellikle Londra’ya ilk kez gidiyorsanız, Bizimlondra'nin 3 günlük programını kesinlikle tavsiye ederim. Rehberlik için aldıklari ücret son derece makul. Rehberimizin doğru yönlendirmeleri olmasa London Pass almamız gerektiğini düşünüyorduk mesela ama ulaşımımızı ve giriş ücretlerini en uygun şekilde ayarlamamız konusunda bize çok yardımcı oldu. Diğer türlü maliyet kesinlikle daha yüksek olurdu, çünkü Londra çok pahalı bir yer. Yemek yiyebileceğimiz yerler konusunda da bizi en doğru şekilde yönlendirdi. Matilda ve School of Rock müzikalleri için de mümkün olan en uygun biletleri temin etmemizi sağladı.

 

 

Varışta geç saatte Pegasus ile Stansted Havalanına ineceğimiz için, rötar ihtimalini göz önünde bulundurarak transfer ayarlamamıştık ve havalanındaki taksi merkezinden bir taksi aldık. Dönüşte ise Bizimlondra’dan rica ettik transferimizi ayarlamasını. Bizimlondra’nin ayarladığı dönüş transferimiz, varıştaki taksi deneyimimize göre hem daha ekonomik hem de çok daha konforluydu.

 

Herşey için çok teşekkürler, bir sonraki İngiltere seyahatimizde görüşmek üzere…

 

Sevgi ve saygılarımla,

 

Kemal Arda

Mediterra Holidays

WhatsApp'tan Yaz