Madame Tussauds Müzesi

Madame Tussauds Müzesi

Madame Tussauds Müzesi bal mumu müzesidir. 1835 yılında açıldığından beri güncellenen bal mumu heykelleri ile ilgi çekmeye devam etmiştir. Madame Tussaud 1761 – 1850 arasında yaşamış bir Fransızdır. Güzel sanatlar ve heykelle ilgilenen Tussaud, bal mumunda uzmanlaşmıştır. Sergilerle başlayan kariyeri ölümünün ardından 1884 yılında Madame Tussauds Bal Mumu Müzesi Londra’da Marylebone Road’a taşınması ile devam etmiştir. Her yıl milyonlarca insan Tussaud’ın çalışmalarını görmek için saatlerce sırada beklemektedir.

 

 

Madame Tussauds Müzesi Londra’da ünlü insanların bal mumu heykelleri görülebilir. Dünya liderleri, aktör ve aktrisler, sporcular, ünlü yazar ve sanatçılar, din adamları, müzisyenler ve diğer birçok ünlü kişinin bal mumu heykelleri burada görülebilir. Müze, İngiliz karakter ağırlıklı olsa da ziyaretçiler heykellerin çoğunu tanıyabilir. Müzeye girdiğinizde kırmızı halıdan geçip Kate Winslet ile poz verebilirsiniz. Hemen yanında ünlü sporcular David Beckham ve Lewis Hamilton görülebilir. Bunların yanı sıra kraliyet ailesi üyeleri olmadan olmaz. Kraliçe Elizabeth ile Prens William’ın heykelleri de canlı gibidir.

 

Madame Tussauds içerisinde taksiler ile gezinebilir ve canlı performansları izleyebilirsiniz. Marvel Superheroes 4D ayrı bir tecrübedir. Marvel karakterleri Londra’yı kurtarma çabasındadır. Bu gibi şeyler müzeyi durağanlıktan kurtarıp daha canlı hale getirmektedir.

 

Eski London Planetarium’da bulunan Madame Tussauds, Marylebone Road’da bulunmaktadır. Müze, Merlin Entertaintments tarafından işletilmektedir. Madame Tussauds Müzesi dünyanın birçok kentinde bulunmaktadır. Londra şubesi en ünlülerinden biridir. Müze, 14 bölüme ayrılmaktadır. İnter aktif alanlar 4D teknolojisi ile zenginleştirilmiş ve inanılmaz bir tarih oluşturulmuştur.

 

Madame Tussauds Müzesi Ziyaret Saatleri & Giriş Ücretleri

 

Madame Tussauds haftanın her günü açıktır. Normal ziyaret saatleri 09.30 – 17.30 dır. Yoğun günlerde saatler 09.00 – 18.00 olarak değiştirilmektedir. Yoğun günler hafta sonları ve UK resmi tatilleri olarak kabul edilmektedir. Müze giriş ücreti ise yaklasik 20 Pound’dur.

WhatsApp'tan Yaz