London Zoo

London Zoo

London Zoo Londra’da bulunan dünyanın en eski hayvanat bahçelerinden biridir. Şehirdeki en turistik noktalardan olan hayvanat bahçesi yaklaşık 180 yıl önce kurulmuştur. Regent's Park içerisinde şehir merkezindedir. Hayvanat bahçesi Londra Zooloji Birliği tarafından işletilmektedir.

 

London Zoo şehir merkezinde yer almasına rağmen içerisinde birçok hayvan türü görülebilir. Aslan, deve, penguen, zürafa, maymun, kaplan ve mirket bu türler arasında sayılabileceklerden sadece bazılarıdır. Aslında 750 farklı hayvan türü ile London Zoo Büyük Britanya’daki en zengin hayvan koleksiyonuna sahiptir. Hayvanat bahçesi içerisinde birçok kısım bulunmaktadır. Sadece çocuklar için değil yetişkinler için de eğlenceli vakit geçirebileceği bir yerdir.

 

 

Gezilmesini kolay ve eğlenceli hale getirmek için hayvanat bahçesi çeşitli bölümlere ayrılmıştır. Gorilla Kingdom (Goril Krallığı) goril kolonisi ile beyaz ve siyah maymunların yaşadığı bölümdür. Bu bölümde ayrıca Afrika kökenli kuşlar, kertenkeler ve diğer hayvanlar da vardır. London Zoo’nın en renkli parçalarından biri Butterfly Paradise (Kelebek Cenneti) dır. Afrika, Güney Doğu Asya, Merkezi ve Güney Amerika kökenli renk renk ve değişik kelebek türleri mutlaka görülmelidir. Burada bir kelebeğin yaşam döngüsünü incelemek de mümkündür. Vahşi kediler olan kaplanlar ve aslanlar birçok çeşidiyle ziyarete açıktır. Üç bölüme ayrılmış olan Londra Hayvanat Bahçesi akvaryumu birçok güzel, egzotik ve farklı deniz canlısına ev sahipliği yapmaktadır. London Zoo’da penguenler için özel bir kısım vardır. Penguin Beach adındaki bu yer 2011 yılında açılmıştır ve İngiltere’nin en büyük penguen havuzudur. Cam havuzu dışarıdan izlemenizi sağlayan pencereler ile penguenler su içerisindeki hareketlerini de izleyebilirsiniz. Burada ayrıca tropikal hayvanları, safari ortamını da tecrübe edebilirsiniz.

 

London Zoo geziniz sırasında acıkırsanız ya da bir şeyler içmek isterseniz hayvanat bahçesi içerisinde birçok seçenek vardır. Ayrıca hediyelik eşya alabileceğiniz bir mağaza da mevcuttur.

 

London Zoo bilet fiyatları şu şekildedir: Tam bilet 16.60, çocuk bileti 13.20 ve indirimli bilet 15.10 Pound’dır. London Zoo’ya metro ile Regent’s Park ya da Camden Town duraklarında inerek gelebilirsiniz.

WhatsApp'tan Yaz