The London Dungeon

The London Dungeon

The London Dungeon tarihi olayların canlandırıldığı zindandır. Londra’da turistik bir yer olan zindanda korkunç tarihi gerçekler daha eğlenceli bir biçimde sunulmaya çalışılmıştır. Canlandırmalar için canlı aktörler, özel efektler ve sunumlar kullanılmaktadır.

 

Eğlenceli müze 1974 yılında açılmıştır. İlk olarak korkunç tarihi canlandırmak amacıyla kurulan zindan sonrasında inter aktif bir tecrübeye dönüştürülmüştür. The London Dungeon, Merlin Entertainment tarafından işletilmektedir. Zindan, Tooley Street’deki yerinden günümüzdeki yerine 2013 yılında taşınmıştır.

 

 

2013 yılında yeni yerine taşındıktan sonra the London Dungeon daha büyük, cesur ve iyi kısımlar açmıştır. Zindana gittiğinizde 1000 yıllık Londra tarihini farklı bir bakış açısıyla görebilirsiniz. Komik gösterilerde yer alan korkunç görünümlü aktörler, baş döndürücü özel efektler, heyecan verici sürüşler ile birçok yeni tecrübe the London Dungeon’da sizi bekliyor.

 

Tarihi bir zindanda yolculuğa çıkan ziyaretçiler 10 yüzyıl öncesine kadar gitmektedir. Büyük vebanın etkilediği sokaklardan, Londra’nın karanlık ortaçağ günlerine değişik bir Londra görebilirsiniz. Yenileme çalışmaları sonucunda müzedeki gösterilerde yer alan aktörler eskiden daha etkileyici ve komik hale getirilmişlerdir. Son yıllarda filme de uyarlanan Sweeney Todd karakteri canlandırması zindanın en ünlü karakterlerindendir. Zindan içerisinde irili ufaklı sürprizlerin yanı sıra toplamda 18 ana gösteri bulunmaktadır.

 

The London Dungeon oldukça merkezi bir noktada bulunmaktadır. Meşhur London Eye’ın hemen arkasında ve London Aquarium’ın yanında bulunan the London Dungeon, Big Ben, Parliament House ve Westminster Abbey’e de yürüme mesafesindedir. 

WhatsApp'tan Yaz